SIPY - IP TELEFONIE KDEKOLIV IP TELEFONIE KDEKOLIV
SIPY.czDOMAČasté dotazy › Jaký typ, kvalitu a rychlost internetové přípojky pro SIPY potřebuji?

Jaký typ, kvalitu a rychlost internetové přípojky pro SIPY potřebuji?

Telefonování SIPY nemá zvláštní nároky na rychlost linky. Je k dispozici mnoho způsobů kódování hlasu na datovou síť, které ve většině případů vyžadují cca. od 8 do 80 kbit/s. Doporučujeme rychlost alespoň 32 kbit/s, což splňují v podstatě všechny internetové přípojky. Větší nároky jsou ale kladeny na spolehlivost a kvalitu takové přípojky. Maximální zpoždění paketů na server sipy.cz by mělo být pod 150 ms, což splňují ADSL, kabelové i většina Wi-Fi přípojek.

Nejjednodušší a nejjistější způsob jak vyzkoušet vhodnost linky pro službu SIPY je zaregistrovat se, stáhnout si z těchto stránek softwarový telefon a zkusit si zavolat. Pokud neznáte nikoho, kdo službu SIPY využívá, je pro vás připravena testovací linka ECHO TEST. Po zavolání na číslo 999 999 499 nebo 246 035 499 je vám sděleno číslo, ze kterého voláte a následně je linka propojena do smyčky. Tímto okamžikem se do vašeho sluchátka začne vracet vše, co řeknete do vašeho mikrofonu. Pro ukončení testu zavěšte. V případě, že se během hovoru objeví zadrhávání nebo jiné chyby, kontaktujte svého poskytovatele Internetu a požádejte ho o prověření linky nebo využijte SIPY TEST.

Podrobnější možností jak otestovat kvalitu linky je stažení tohoto SIPY TESTU. Pokud nám pošlete jeho výsledek, umožníte nám tak analyzovat případné problémy s kvalitou připojení, zpožděním linky nebo ověření blokování paketů na firewallu. Soubor si uložte a rozbalte do libovolného adresáře. Následně spusťte dávkový soubor sipy-test.bat a po uzavření okna nám pošlete výsledný soubor test-sipy.txt k analýze na email info@sipy.cz.