SIPY - IP TELEFONIE KDEKOLIV IP TELEFONIE KDEKOLIV
SIPY.czV PRÁCIJak SIPY funguje › Malá firma

Malá firma

BEN, technická literatura s. r. o. je přední české nakladatelství, které se zabývá vydáváním zejména odborné počítačové, technické a elektrotechnické literatury a prodejem a distribucí CD a DVD multimédií. Po pečlivém výběru mezi dodavateli IP telefonie se firma BEN rozhodla pro službu SIPY Professional.

Výchozí situace

Firma BEN zaměstnává pouze několik kmenových zaměstnanců, ale podstatnou část spolupracovníků tvoří externí autoři, redaktoři, překladatelé a jazykoví korektoři. Redakce firmy je s nimi denně v kontaktu. Jedná se jak o krátké konzultace, tak i delší diskuse.

Slabá místa původního řešení telefonních služeb ve firmě BEN

  1. Přeúčtování nákladů - Při volání na pevné linky z domova externích pracovníků nebylo možné zpětně přeúčtovávat vynaložené náklady za telefonování.
  2. Roztříštěnost telefonních čísel - Každé číslo vycházelo z jiné číselné řady.
  3. Vysoké náklady na telefonování

Řešení IP telefonie pro firmu BEN

Na základě analýzy současné situace a budoucích potřeb bylo navrženo jednoduché a efektivní řešení. Aby se prověřila dostatečná kvalita bezdrátového připojení sídla firmy (firma má bezdrátové připojení k Internetu, externí zaměstnanci pak mají různé typy připojení – kabelové, ADSL i bezdrátové)., poskytli jsme bezplatnou zápůjčku VoIP telefonního přístroje.

Co SIPY přineslo firmě BEN?

  1. Kvalita hovorů - 100% spolehlivost a nadstandardní kvalita.
  2. Úspora a transparentnost nákladů - Firma BEN získala podrobný přehled o uskutečněných hovorech díky online vyúčtování, které ukázalo nečekaně vysokou úsporu díky SIPY. Přestože se zvýšil objem volání mezi všemi zaměstnanci o 20%, klesly náklady se SIPY o plnou polovinu na cca. 5 tisíc korun.
  3. Jednotná telefonní čísla - Protože firma BEN požadovala čísla z jednoho telefonního rozsahu, byly kromě jedné, odhlášeny všechny původní telefonní linky.
  4. Řešení bez rizika - Firma mohla po celou dobu realizace kdykoliv telefony vrátit a dostala by plnou částku nazpět, nic tedy neriskovala.

Další plány

V souvislosti s růstem firmy může SIPY nabídnout i pokročilé telefonní funkce; doporučujeme pak přechod na variantu IP telefonie SIPY pro velké firmy s vlastní telefonní ústřednou – SIPY boxem.